Pompy ciepła

Projektowanie – Pomoc – Dotacje – Realizacje

Kontakt

Pompy ciepła w naszej ofercie

Pompy ciepła są ekologicznymi, energooszczędnymi i bezawaryjnymi źródłami ciepła. Ciepło do ogrzewania budynku czerpane jest z powietrza zewnętrznego lub gruntu następnie przy pomocy sprężarki przetłaczane jest do budynku. Nowoczesne pompy ciepła osiągają bardzo duże sprawności dzięki czemu ich praca jest naprawdę oszczędna. Żywotność tych konstrukcji wynosi kilkadziesiąt lat czyli znacznie więcej niż inne źródła ciepła. Jest to inwestycja na lata, którą powinni zainteresować się wszyscy poszukujący atrakcyjnych sposobów na obniżenie wydatków. 

Montaż pomp ciepła w Garwolinie a niezależność energetyczna

pompa ciepła
Pompa ciepła ma jeszcze inną ważną cechę: w połączeniu z fotowoltaiką można całkowicie uniezależnić się od cen energii i sprawić, że budynek będzie miał zerowe koszty ogrzewania. Nasza firma specjalizuje się w planowaniu i realizacji instalacji powietrznych pomp w różnego typu budynkach mieszkalnych i komercyjnych, które mają doprowadzić do ich maksymalnej niezależności energetycznej. 

Pompy ciepła – profesjonalnie i bezpiecznie

Pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem również dla budynkach termomodernizowanych, dla których dodatkowo można skorzystać z bardzo korzystnych ulg i dopłat np. z programu „Czyste Powietrze” oraz ulgi termomodernizacyjnej (można uzyskać nawet 70% zwrotu kosztów). Naszym klientom oferujemy kompleksową i bezpłatną pomoc w uzyskaniu dotacji oraz korzystne formy finansowania.

Naszym klientom oferujemy kompleksową i bezpłatną pomoc w uzyskaniu dotacji oraz innych korzystnych form finansowania. Podpowiadamy jaki typ pompy wybrać oraz jak podporządkować działanie całego układu, aby spełniał on wymogi przedstawione programach finansowania. 

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie sprężarkowych układów grzewczych i chłodzących. Pozwoliło nam to na wyselekcjonowanie z rynku rozwiązań najbardziej niezawodnych co w połączeniu z dużą wiedzą w zakresie hydrauliki sprawia, że nasze instalacje pracują długo i oszczędnie.

Pompy ciepła skuteczne i wydajne – dla twojego budynku mieszkalnego

pompa ciepła Ponieważ korzystamy wyłącznie z najwyższej klasy technologii i rozwiązań, instalacje opieramy na wysokowydajnych urządzeniach najlepszych marek. Zapewniają wysoce efektywne działanie, przez wiele lat nie wykazując żadnych usterek. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i nawiązania kontaktu, w celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z możliwością inwestycji w pompy ciepła. 

Z naszej oferty korzystają mieszkańcy powiatu garwolińskiego oraz pobliskich miejscowości. Specjalizujemy się w planowaniu i realizacji inwestycji korzystających nie tylko z pomp powietrznych, ale także wykorzystujących inne naturalne źródła energii – na przykład gruntowe. Oferujemy profesjonalną pomoc wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom z miejscowości: Garwolin, Mińsk Mazowiecki, Siedlce i okolic. 

Zachęcamy również do sprawdzenia naszej oferty na klimatyzacje czy rekuperacje.

Jesteśmy autoryzowanymi partnerami marek:

Nasze realizacje

Opinie klientów z Google

Firma Soltimus zainstalowała u mnie pompę ciepła Daikin Altherma 3. Gorąco polecam! Wiedza, doświadczenie oraz pełen profesjonalizm.

Mateusz D.

Firma SOLTIMUS zamontowała u mnie w nowym budynku pompę ciepła powietrze woda DAIKIN ALTHERMA. Duża znajomość zagadnienia i wyczerpujące odpowiedzi na moje, może i niełatwe, pytania podczas spotkania z Panem Bartoszem sprawiły że zdecydowałem się na skorzystanie z ich oferty.

Prace montażowe przebiegły sprawnie i w wyznaczonym terminie. Jestem pewien, że skorzystam jeszcze z usług SOLTIMUS przy wykonaniu kompleksowej instalacji rekuperacji. Zdecydowanie polecam.

Wojciech N.

Korzystałem z usługi montażu powietrznej pompy ciepła. Bez wątpienia najlepsza i najbardziej profesjonalna firma w okolicy. Od początku da się wyczuć duże doświadczenie Pana Bartosza w tematyce pomp ciepła. Polecam!

Damian S.

Firma Soltimus założyła instalację fotowoltaiczną na moim dachu w zeszłym miesiącu. Prace przebiegły sprawnie, a pracownicy pozostawili po sobie porządek. Wszystkie formalności z PGE zostały załatwione i od wczoraj produkuję mój własny prąd. A wszystko w najlepszej cenie na rynku i z bardzo dobrych podzespołów. Gorąco polecam!

Andrzej S.

Świetni fachowcy, polecam zdecydowanie, wysoka jakość wykonania oraz wysokiej klasy sprzęt. Bardzo dobre doradztwo. Świetny kontakt od początku do końca. Jestem zadowolony w 100%

Łukasz J.

Solidna firma, solidne wykonanie,szybko,kulturalnie i fachowo.Polecam.

Piotr M.

Zleciłem tej firmie wykonanie rekuperacji w nowym domu. Współpraca wzorowa, pełen profesjonalizm. Firma zarządzana przez inżynierów i widać, że panowie naprawdę wiedzą co sprzedają i instalują. Jeden z tych etapów budowy kiedy można odetchnąć i się nie stresować 🙂 Polecam!

Piotr K.

Bardzo dobra ekipa. Pełen profesjonalizm . POLECAM !!!

Piotr Ż

Projekt zrealizowany bardzo dobrze. Wszystko działa montaż również wykonany sprawnie

Marcin Ś

Profesjonalne podejście i dobra komunikacja. Wykonane jak obiecono.

Krzysztof M

Dziękuję firmie Soltimus Sp. z o.o. Za współpracę profesjonalne wykonanie prac oraz terminowo wykonaną usługę. Firma godna polecenia.

Piotr R

Bardzo rzetelne i kompetentne doradztwo. Zleciłem im wykonanie rekuperacji i wentylacji w nowo budowanym domu i jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Widać, że panowie swoje propozycje potrafią poprzeć konkretnymi wyliczeniami co sprawia, że zwykły człowiek ma pewność, iż ta część inwestycji jest w dobrych rękach. Z całego serca polecam!

Piotr K

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy pompa ciepła poradzi sobie z ogrzaniem budynku przy niskich temperaturach otoczenia?

Właściwy dobór pompy ciepła jest bardzo ważny, dlatego warto to powierzyć doświadczonej firmie. Częstym błędem w doborze mocy urządzenia jest przewymiarowanie, co przyczynia się do zwiększonej konsumpcji prądu. My dokonując doboru mocy pompy ciepła liczymy OZC, czyli zapotrzebowanie ciepła dla budynku, dzięki czemu mamy pewność, że moc została idealnie dobrana. W efekcie pompa pracuje oszczędnie, a także nie ponosi się dodatkowych kosztów za przewymiarowane urządzenie.

2. O ile droższa jest pompy ciepła w porównaniu z innymi źródłami ciepła?

Mitem jest, że ich koszt jest znacznie wyższy od innych źródeł ciepła, np. kotłów na paliwa stałe lub gazowe. Jeśli uwzględnimy wszystkie koszty inwestycyjne tradycyjnej kotłowni (czyli również koszt postawienia i obróbki kominów, przyłącza gazowego czy zapewnienia miejsca do składowania paliwa) to okaże się, że pompa ciepła jest tańszą alternatywą dla tych rozwiązań. Dodatkowo jest to urządzenie całkowicie bezobsługowe.

3. Jakie dofinansowanie dostanę na pompę ciepła i co muszę zrobić, aby je uzyskać?

Dofinansowanie na pompę ciepła z programu czyste powietrze wynosi 13.500zł – 27.000zł, od pozostałej kwoty odliczymy jeszcze 17% ulgi termomodernizacyjnej. Po uwzględnieniu dopłat koszt całkowity zazwyczaj nie przekracza 20.000 zł.

4. Ile kosztuje przygotowanie wniosku o dofinansowanie?

Dofinansowanie można uzyskać nie tylko na pompę ciepła ale również na montaż rekuperacji, fotowoltaiki, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę stolarki okiennej czy ocieplenie budynku. My zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji i rozliczeniem po zakończeniu inwestycji CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE.

5. Czy pompa ciepła może współpracować z grzejnikami, czy wyłącznie z ogrzewaniem podłogowym?

Pompa ciepła najwyższą efektywność osiąga pracując z niskotemperaturowymi systemami c.o. (np. ogrzewanie podłogowe) ale również doskonale sprawdza się w klasycznych instalacjach grzejnikowych. Nasi doradcy dobiorą odpowiednią pompę do danej instalacji centralnego ogrzewania.

6. Mam starą instalację c.o. Czy do pompy ciepła należy wymienić całą instalację?

Nie. pompa ciepła świetnie współpracuje ze starymi instalacjami centralnego ogrzewania z grawitacyjnym przepływem wody. Wymaga to jedynie drobnych modyfikacji instalacji (z układu ciśnieniowo otwartego na ciśnieniowo zamknięty).

7. Czy nie mając fotowoltaiki opłaca się montować pompę ciepła?

Pompa ciepła jest najtańszym źródłem ciepła dla budynku, koszt wytworzenia 1 kWh ciepła to około 0,20 zł, czyli ponad 3 krotnie taniej niż przy ogrzewaniu elektrycznym, propanowym czy olejowym. Posiadacze instalacji fotowoltaiczych mają taki komfort, że mogą sami wytworzyć energię do zasilenia pompy ciepła i mogą zredukowania kosztów ogrzewania do 0 zł.